A&D >> Elektroniczny paintball
Szukaj:
 

Ogólna Charakterystyka

Ogólna Charakterystyka Pierwsi w Polsce prezentujemy bijący rekordy popularności system karabinów na podczerwień.

Wojskowa Technologia

Wojskowa Technologia LASER GAMES SYSTEM działa na podobnych zasadach jak system M.I.L.E.S. stworzony na potrzebę symulacji starć militarnych na poligonach.

Zalety Lgs

Zalety Lgs Dłuższe Starcia,Więcej Amunicji,Swoboda w Wyborze Miejsca Rozgrywek, Zasięg, Klarowność Gry

Specyfikacja Gier

Specyfikacja Gier Do misji przystępują dwa oddziały po 8 osób. Gry odbywają się najczęściej w lesie, na częściowo aranżowanym polu walki ("bunkry" do maskowania się, skrzynie z dodatkową amunicją, apteczki, siatki maskujące). Jedna misja trwa średnio 15 minut. Rozgrywki różnią się od gier paintballowych.

Bezpieczeństwo i Komfort

Bezpieczeństwo i Komfort Leser Games System gwarantuje uczestnikom i widzom całkowicie bezpieczną i bezbolesną zabawę. Koniec z siniakami i parującymi maskami ! Karabiny Leser Games emitują promienie podczerwieni rejestrowane tylko przez sensory umieszczone na głowie.

Cennik Wynajmu

Cennik Wynajmu Koszt Organizacji Gier z LGS nie jest uzależniony od ilości zakontraktowanych "kulek", a od czasu gry

Karabiny Lgs

Karabiny Lgs Każdy żołnierz wyposażony jest w replikę karabinu Colt M16 A4 Tactical w skali 1:1 lub pistoletu maszynowego Heckler und Koch MP5A5.

Sprzedaż Karabinów

Sprzedaż Karabinów Oferujemy replikę pistoletu maszynowego Heckler und Koch MP5A4. Pistolet maszynowy MP5 w oryginale produkowany przez niemiecka firmę Heckler und Koch jest jednym z najpopularniejszych typów pistoletów maszynowych.

Elektroniczny Paintball

Elektroniczny (laserowy) paintball zwany również Laser Games System jest to jedna z wersji paintballa. W tej odmianie gracze mogą zdobywać punkty poprzez trafienie przeciwnika urządzeniem z opcją podczerwieni LED. Mikroprocesor zamieszczony w urządzeniu jest połączony z emitorem promieni podczerwieni i umiejscowionymi na głowie (w hełmie) lub w kamizelce sensorami rejestrującymi „pociski” przeciwników. Ten typ  paintballa różni się od klasycznej wersji przede wszystkim tym, że jest dużo bardziej bezpieczny i mniej bolesny, nie trzeba stosować ochrony na twarz ani zabezpieczać miejsca rozgrywek. Można grać nawet w nocy. Podczas gry liczy się przede wszystkim odpowiednia strategia.


Elektroniczny paintball wywodzi się z wojskowej technologii M.I.L.E.S. (ang. Multiple Integrated Laser Engagement System), który został wdrożony w armii amerykańskiej na przełomie lat 60. i 70.  System ten polegał na tym, że „trafione” osoby zostawały znakowane, do broni był przyczepiony nadajnik emitujący wiązkę podczerwieni, żołnierze mieli specjalne kamizelki z czujnikiem odbiornika. Przy trafieniu wiązką do kamizelki emitowany był dźwięk, który informował o trafieniu. Od roku 1984 technologia wykorzystywana jest w celach komercyjnych.


Elektroniczny paintball posiada wiele zalet. Przede wszystkim – jak już wspominaliśmy – jest o wiele bardziej bezpieczny. Jest też dużo bardziej wygodny – nie trzeba nosić masek ochraniających, grać można w praktycznie każdym miejscu i o każdej porze. Jest też tańszy – ze względu na nielimitowaną liczbę nabojów. Zasięg rażenia broni jest bardzo szeroki, w grze pojawiają się efekty dźwiękowe i wizualne. Gra jest dużo ciekawsza – trwa dużej, system zapobiegający oszukiwaniu wpływa na skuteczniejsze przestrzeganie zasady fair play. Elektroniczny paintball jest jasna, bardzo zrozumiała, o dużo bardziej mniej dyskusyjna.


Elektroniczny paintball nie polega na „zabiciu” jak największej liczby przeciwników, ale przede wszystkim na realizacji misji określonej przed rozpoczęciem gry. Zadania uczestników zabawy mogą być różne, o szczegółach piszemy w zakładce Specyfikacja gier. Aby odnieść sukces w elektronicznym paintballu, należy opracować właściwą strategię, dobrze się maskować, skradać i przede wszystkim wybrany dowódca drużyny musi być dobrym liderem i odpowiednio kierować całą grupą. Na wynik rozgrywek ma także skuteczna komunikacja grupy między sobą oraz szybkie podejmowanie trafnych decyzji.


Każdy uczestnik elektronicznego paintballa otrzymuje replikę karabinu Colt M16 A2 lub M4 Tactical w skali 1:1. Wszystkie informacje dotyczące amunicji (ilość trafień, ilość amunicji, ilość magazynków) są wyświetlane na wyświetlaczu LCD, który jest umiejscowiony w kolbie karabinu. W chłodnicy zaś znajduje się głośnik, dzięki któremu można usłyszeć sygnały dźwiękowe, które imitują takie odgłosy, jak wystrzał, przeładowanie magazynka oraz trafienie. Replika karabinu posiada 30 sztuk nabojów. Oprócz karabinów w wyposażeniu drużyn znajduje się także dodatkowe wyposażenie, czyli bunkry do osłony, krótkofalówki, lunetki do M16. Ze szczegółowymi informacjami na temat karabinów wykorzystywanych w elektronicznym paintballu można się zapoznać w zakładce Karabiny.


Koszt wynajęcia sprzętu do paintballa elektronicznego jest zupełnie inne niż w przypadku tradycyjnej wersji paintballa. Nie trzeba płacić za liczę zakontraktowanych kulek, po których wystrzelaniu kończy się gra. W paintballu laserowym cena wynajęcia jest zależna od czasu rozgrywek. Są określone taryfikatory, ceny różnią się w zależności od liczby godzin. Podział takich taryfikatorów wygląda następująco: do 2,5 godzin, do 5 godzin oraz do 8 godzin. Dodatkowo doliczana jest opłata za dojazd i dowiezienie sprzętu – to zaledwie 60 groszy netto za każdy kilometr. Ze szczegółowymi informacjami w zakresie cen można się zapoznać w zakładce Cennik wynajmu. Zapraszamy.
W naszej ofercie posiadamy także repliki broni do gry w paintball na sprzedaż. Są to:

  • karabin Laser Game System,
  • pistolet maszynowy.

Elektroniczny to paintball to świetny pomysł na rozrywkę. Jest coraz bardziej popularny. Bardziej bezpieczny i komfortowy od klasycznej wersji paintballa, cieszy się większym powodzeniem. Można zagrać ze znajomymi, z rodziną, można w ten sposób zorganizować urodziny czy inną okolicznościową imprezę. Coraz częściej organizuje się na przykład firmowe imprezy integracyjne w postaci rozgrywek w paintballa. Warto z naszą ofertą się zapoznać i wypróbować takiej laserowej odmiany paintballa. I oczywiście poczuć smak zwycięstwa lub gorycz porażki, obchodząc się jednak bez siniaków.