A&D >> Wynajem urządzeń » gry integracyjne
Szukaj:
 

Narty pięcioosobowe

Narty pięcioosobowe Dwie pięcioosobowe drużyny ścigają się ze sobą biegnąc na długich nartach.

Hokej na trawie

Hokej na trawie Drużyny rywalizują ze sobą przy użyciu plastikowych kijów i piłeczki. Zestaw obejmuje również dwie bramki.

Pajęczyna

Pajęczyna Należy przejść przez oczka pajęczyny bez dotknięcia linek, które ją tworzą. Każda osoba z drużyny przechodzi przez inne oczko.

Piłka wiązana

Piłka wiązana Dyscyplina nawiązuje do piłki nożnej z tą jednak różnicą, że zawodnicy każdego z zespołów powiązani są ze sobą linami, uniemożliwiającymi swobodne poruszanie się.

Szczudła A-kształtne

Szczudła A-kształtne Osoba stoi na drewnianej konstrukcji przypominającej literę A, podtrzymywanej linami przez pozostałych członków grupy. Odpowiednie manewrowanie linami posuwa konstrukcję do przodu.

Wyścigi na skrzynkach

Wyścigi na skrzynkach Grupa mając do dyspozycji o jedną skrzynkę mniej niż liczba jej członków, musi „ suchą stopą” przeprawić się przez określony odcinek – w domyśle - wartką rzekę.

Gry integracyjne

Kluczem do sukcesu każdej imprezy integracyjnej są dobrze dobrane gry integracyjne. Organizowane przez nas atrakcje z pewnością urozmaicą każdy firmowy wyjazd, co więcej zapewnią wszystkim uczestnikom dobry humor i satysfakcję. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na takie gry integracyjne. Gwarantujemy wszystkie niezbędne do ich przeprowadzenia gadżety oraz obsługę, która dopilnuje zorganizowania wszystkich szczegółów oraz poprowadzi wszystkie zabawy.

Jedną z proponowanych przez nas gier jest wyścig na nartach pięcioosobowych, zwanych również nartami integracyjnymi. Do przeprowadzenia tego konkursu konieczne są dwa komplety nart oraz 10 chętnych uczestników. Cała zabawa zaczyna się już przy zakładaniu nart. Aby je właściwie ubrać, potrzeba wspólnego wysiłku, zręczności koordynacji całej drużyny. Osoba, która jest na początku „peletonu” jest jednocześnie liderem – nadaje tempo i wydaje komendy, którą nogą w danym momencie należy poruszyć i prowadzi swoją drużynę do celu, czyli do mety. Zwycięża drużyna, która pierwsza dotrze do mety, o zwycięstwie decyduje kondycja i charyzma lidera zespołu. Można także konkurencję przeprowadzić na czas, czyli komu mniej czasu zajęło założenie nart i dotarcie do celu.

Świetną grą integrującą uczestników jest hokej na trawie. W odróżnieniu od typowego hokeja na lodzie do gry nie potrzeba nam łyżew ani lodowiska. Dwie drużyny konkurują ze sobą za pomocą plastikowych kijków i małej piłeczki. Celem jest trafienie do bramki przeciwnika. Wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej goli. Mecz na pewno będzie zacięty, nie sposób obejść się bez kontuzji – zwłaszcza, że trafienie piłeczką w kijek nie jest takie proste dla początkujących graczy. Gra zatem dostarczy wiele emocji, zabawy i pozwoli na integrację członków drużyny między sobą. Dostarczamy cały potrzebny asortyment do meczu hokeja na trawie – komplet kijków, piłeczki oraz dwie bramki.

Można także zagrać w pajęczynę. To prosta gra o bardzo łatwych i zrozumiałych zasadach. Do jej wykonania potrzebna jest tylko sieć i chętni uczestnicy. Rozwieszamy między dwoma drzewami (znajdującymi się od siebie w odległości około 2 metrów) pajęczynę z lin, tak by utworzyły się oczka, przez które będzie mógł się przecisnąć człowiek. Cała zabawa polega na tym, by przemiesić się na drugą stronę pajęczyny, ale przez jedno oczko można przecisnąć się tylko i wyłącznie jeden raz. Uczestnicy nie mogą także dotknąć liny. Zwycięstwo może zapewnić dobre zaplanowanie przez drużynę kolejności przechodzenia. Kluczem do sukcesu jest więc właściwa taktyka i dobra komunikacja między grupą.

Klasyczny mecz piłki nożnej jest nudny? To polecamy coś lepszego. Dwie drużyny, dwie bramki, jedna piłka. Co w tym nowego? Drużyna jest związana ze sobą linami, które ograniczają ruchy. W ten sposób zespół wychodzi na boisko i dalej mecz już biegnie swoim tradycyjnym rytmem. Wygrywa ta drużyna – tak jak w piłce nożnej – zdobędzie więcej goli. Zabawa gwarantowana, podobnie jak liczne upadki i zespołowa praca całej drużyny, która decyduje o zwycięstwie.

Doskonałą zabawę zapewniają wyścigi na szczudłach. Uczestników zabawy dzieli się na dwa zespoły, każdy zespół dostaje jedną parę szczudeł A-kształtnych. Jedna osoba staje na drewnianych szczudłach, które są podtrzymywane przez sznurki, które trzyma reszta drużyny. Manewrując linami, uczestnicy mają za zadanie prowadzić osobę na szczudłach do przodu. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza dotrze do mety. Aby zwyciężyć trzeba odpowiednio podzielić zadania między członkami drużyny. Sukces zapewni komunikacja między grupą, odpowiednia koordynacja ruchów oraz ścisła współpraca. Nie ważne, kto wygra – ważna jest dobra zabawa i lepsza integracja wszystkich uczestników imprezy.

Można też zorganizować inną zabawę integracyjną – rwącą rzekę, czyli wyścigi na skrzynkach. Zabawa ta polega na tym, że grupa dzieli się na dwie drużyny. Każdy zespół otrzymuje liczbę skrzynek, o jedną mniej niż jest członków drużyny. Zadaniem jest przeprawienie się przez odcinek terenu, czyli właśnie „rwącą rzekę” suchą stopą, czyli tak, aby nikt z uczestników się nie przewrócił i nie spadł ze skrzynek. Trzeba  razem ze skrzynkami dojść do mety. Dokładność, dobra współpraca, szybkość i odpowiednia koordynacja ruchów gwarantują zwycięstwo w konkursie.

Lista gier integracyjnych jest bardzo długa. Można wybrać zawody bardziej sportowe lub po prostu rekreacyjne. Nasza firma zapewnia przygotowanie wszystkich wybranych zabaw. Zapewnimy obsługę, która wszystko zorganizuje od strony technicznej oraz poprowadzi konkursy, wyjaśni zasady. Posiadamy także odpowiedni sprzęt potrzebny do gier – piłki, liny, bramki, skrzynki, szczudła, narty, kijki i inne potrzebne urządzenia. Jeśli organizujesz firmową imprezę integracyjną, koniecznie zapoznaj się z ofertą organizowanych przez nas gier integracyjnych!