A&D >> Produkty >> Karabiny Lgs
Szukaj:
 

Karabiny Lgs

Karabiny Lgs

Każdy żołnierz wyposażony jest w replikę karabinu Colt M16 A4 Tactical w skali 1:1 lub pistoletu maszynowego Heckler und Koch MP5A5.

Colt M16A2 powstał w wyniku modyfikacji, jaką w 1982 roku przeszedł legendarny M16 używany przez Amerykanów w Wietnamie. W ten sposób stworzono idealną broń dla żołnierzy piechoty. Wersja A2 różni się od poprzednika m.in. dłuższą kolbą i wygodniejszym uchwytem przednim. M16A2 przeszedł chrzest bojowy w Zatoce Perskiej, gdzie sprawdził się doskonale. Ze względu na długą lufę, po montażu lunetki może być używany jako karabin snajperski.

Colt M15A4 jest efektem modyfikacji jakim w roku 1994 poddano wersję M16A2. Skrócono lufę i uchwyt zwiększając manewrowość i zmniejszając wagę. Mały, wygodny do noszenia M15A4 okazał się tak udaną bronią, że został szybko zaadoptowany przez jednostki specjalne jako ich podstawowe wyposażenie. Konstrukcja „M4" pozwala z powodzeniem używać go w otwartym terenie i w akcjach wewnątrz budynków. Wszystko to sprawia, że „M4" jest obecnie najlepszą bronią szturmową na świecie.
Pistolet maszynowy MP5 w oryginale produkowany przez niemiecka firmę Heckler und Koch jest jednym z najpopularniejszych typów pistoletów maszynowych. MP5 Pistolety są obecnie używane na całym swiecie przez jednostki antyterrorystyczne w tym m.in. amerykański SWAT. W Polsce. Pierwszym użytkownikiem MP5 była Wojskowa Formacja Specjalna GROM, która do dziś używa różnych modeli tej broni.

MP5A4 to krotka, kompaktowa broń szczególnie przydatna w działaniach w wewnątrz budynków. Jednak system celowniczym z szerokimi możliwościami regulacji pozwala zamienić go w celą broń używaną do wymiany ognia na dłuższe dystanse.