A&D >> Produkty >> Specyfikacja Gier
Szukaj:
 

Specyfikacja Gier

Specyfikacja Gier

Do misji przystępują dwa oddziały po 8 osób. Gry odbywają się najczęściej w lesie, na częściowo aranżowanym polu walki ("bunkry" do maskowania się, skrzynie z dodatkową amunicją, apteczki, siatki maskujące). Jedna misja trwa średnio 15 minut.

Rozgrywki różnią się od gier paintballowych. Zasadniczą różnicą jest położenie większego nacisku na realizacje celów misji, właściwą strategię, komunikacje i współpracę w oddziale.

Gry opierają się na eliminowaniu przeciwników, jednak priorytetem jest realizacja misji. Każda misji ma swój cel określony przed przystąpieniem do akcji: nadejście z odsieczą generałowi, lokalizacja bomby, wykradzenie z obozu wroga tajnych planów... Kluczowa postacią jest dowódca wybierany spośród grających, który koordynuje działaniami oddziału.

O powodzeniu akcji decyduje właściwa strategia działań i realizacja wyznaczonych zadań a nie liczba "położonych trupem" przeciwników. Sukces misji zależy od koordynacji, komunikacji, umiejętności podejmowania szybkich decyzji i taktyki. Ważną role odgrywa umiejętnośc maskowania się i podchodzenia przeciwnika.